8 zasad dotyczących logo, które sprawiają, że są one łatwe do rozpoznania

Logo jest najważniejszą częścią każdej firmy. Logo jest pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę klientów. Dlatego konieczne jest, aby logo było proste i stylowe.

Istnieje wiele stron internetowych, na których można uzyskać najlepsze usługi projektowania graficznego. Możesz zatrudnić projektanta lub skorzystać z kilku prostych sztuczek, które sprawią, że Twoje logo będzie łatwe do rozpoznania.

Oto osiem zasad dotyczących logo, które sprawiają, że są one łatwe do rozpoznania.

1. Używaj tylko dwóch czcionek

Czcionki są pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok klienta. Jest to najprostszy sposób, aby logo wyróżniało się z tłumu.

2. Kombinacja kolorów powinna być monochromatyczna

Używanie kolorów jest jednym z najłatwiejszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klientów. Należy jednak pamiętać, że kolory użyte w logo powinny być ze sobą w harmonii.

3. Unikaj dużej ilości tekstu

Nie używaj zbyt dużo tekstu, ponieważ może on skomplikować logo. Proste i eleganckie logo sprawi, że Twoje produkty będą wyglądały bardziej atrakcyjnie.

4. Zachowaj czystość logo

Czyste i proste logo jest najłatwiejsze do zidentyfikowania. Jeśli w logo użyto zbyt wielu obrazów, będzie ono mylące dla klienta.

5. Zachowaj prostotę logo

Jeśli Twoje logo zawiera wiele obrazów, będzie trudne do zidentyfikowania. Dlatego nie należy umieszczać w logo zbyt wielu szczegółów.

6. Nie dodawaj niepotrzebnych szczegółów

Dodawanie coraz większej liczby szczegółów sprawi, że Twoje logo będzie zbyt skomplikowane. Postaraj się, aby było ono proste i stylowe.

7. Używaj właściwych kolorów

Logo powinno zawierać kombinację kolorów podstawowych i drugorzędnych. Jeśli użyjesz niewłaściwych kolorów, Twoje logo będzie wyglądało zbyt nudno.

8. Zachowaj prostotę logo

Jeśli Twoje logo będzie zawierało wiele szczegółów, będzie trudne do rozpoznania. Dlatego nie używaj skomplikowanych projektów.

Wnioski:

Istnieje wiele sposobów na to, aby logo wyróżniało się z tłumu, ale ten wpis dotyczy prostych i skutecznych sposobów na to, aby Twoje logo było łatwe do rozpoznania. Zastosuj się więc do powyższych wskazówek i spraw, aby Twoje logo było łatwe do rozpoznania.