Przykład audytu strony internetowej – kompletny przewodnik

Kiedy mówimy o audycie strony internetowej, nie mamy na myśli tylko prostego sprawdzenia witryny. Audyt strony internetowej to proces znajdowania i naprawiania problemów, które są obecne na Twojej stronie. Pomoże Ci to nie tylko rozwiązać problemy, ale także wzmocnić Twoją obecność w sieci.

Istnieją różne rodzaje audytów, ale jednym z najlepszych jest “audyt strony”, który pomaga rozwiązać problemy występujące na Twojej stronie internetowej. Można go przeprowadzić ręcznie lub zlecić komuś. Jeśli masz zamiar zrobić to ręcznie, to pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest wolny czas, co nie jest możliwe dla każdego. Tak więc, kolejną najlepszą opcją jest uzyskanie zautomatyzowanej usługi audytu strony internetowej, która będzie skanować witrynę automatycznie i dostarczy Ci raport.

W tym poście wyjaśnię, czym dokładnie jest audyt strony internetowej i jak możesz go wykorzystać, aby poprawić swoją obecność w Internecie. Tak więc, przeczytaj ten artykuł i zaczynajmy.

Co to jest audyt strony internetowej?

Audyt strony internetowej jest procesem, w którym analizujesz swoją stronę internetową, jej wydajność i przedstawiasz problemy, które są na niej obecne. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian na swojej stronie internetowej.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt strony internetowej?

Audyt strony internetowej pomoże Ci znaleźć problemy, które są na niej obecne i dostarczy Ci informacji zwrotnych na ten temat. Pomoże Ci również zidentyfikować problemy, z którymi się borykasz.

Jeśli masz stronę internetową, która nie działa dobrze, to nie będziesz w stanie przyciągnąć klientów, a jeśli nie masz wystarczającego ruchu, to będziesz tracić pieniądze, jak również. Dlatego przed rozpoczęciem nowego projektu należy przeprowadzić audyt strony internetowej. Dzięki temu będziesz mógł poznać problemy, które wpływają na Twoją stronę internetową.

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, musisz przeprowadzić audyt strony internetowej, ponieważ jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które pomogą Ci to osiągnąć.

Jak przeprowadzić audyt strony internetowej?

Istnieje wiele narzędzi do audytu strony internetowej, ale jeśli jesteś początkujący, musisz wybrać podstawowy, ponieważ będzie on łatwy w użyciu. Istnieje wiele narzędzi dostępnych w Internecie, ale ja podzielę się z Tobą tym, którego osobiście używam i polecam wszystkim. A więc zaczynajmy.

Narzędzie do audytu strony internetowej:

1. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)

To narzędzie jest najbardziej przydatne dla początkujących, ponieważ jest łatwe w użyciu. Najlepsze w nim jest to, że pomoże Ci uzyskać najlepszy ranking w wyszukiwarkach takich jak Google, Yahoo, Bing, a nawet w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

2. Backlink Checker

Narzędzie to pomoże ci sprawdzić backlinki twojej strony internetowej i będziesz w stanie dostrzec problemy, które tam występują.

3. Site Inspector

Jest to kolejne przydatne narzędzie, które pomoże ci znaleźć problemy występujące na twojej stronie internetowej.