10 prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć własne logo

Logo to pierwsza rzecz, jaką zobaczy odwiedzający Twoją stronę internetową. Jest to więc najważniejsza rzecz, na której musisz się skupić. Logo powinno być tak proste, aby przykuwało uwagę odwiedzających, a tym samym przyciągało ich do Twojej witryny.

W Internecie istnieją miliony stron, ale tylko nieliczne z nich mają unikalne i chwytliwe logo. Jeśli więc masz unikalne i chwytliwe logo, stanie się ono bardziej atrakcyjne i zapadające w pamięć.

Nie musisz mieć doskonałego projektu logo dla swojej witryny. Możesz łatwo zaprojektować proste i chwytliwe logo, wykonując kilka prostych kroków.

Zacznijmy:

1. Narysuj prosty szkic

Kiedy zamierzasz narysować logo, pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest rozpoczęcie od prostego szkicu. Szkic powinien być prosty, aby w efekcie końcowym wyglądał niesamowicie.

Aby zacząć, narysuj prosty szkic swojego pożądanego logo, używając różnych odcieni czerni i bieli. Postaraj się, aby było ono proste i pamiętaj, że powinno być niepowtarzalne.

2. Zrób to prosto

Po wykonaniu szkicu nadszedł czas, aby go uprościć. Jeśli wykonałeś prosty szkic, łatwo będzie Ci go uprościć. Wystarczy tylko wymazać niepotrzebne części szkicu.

Możesz także dodać nowy odcień czerni i bieli, aby jeszcze bardziej uprościć szkic.

3. Dodaj kolor

Po uproszczeniu szkicu należy teraz dodać kolory. Istnieją miliony kolorów do wyboru.

Istnieją różne strony internetowe, które pomogą Ci wybrać odpowiednie kolory dla Twojego logo.

4. Użyj czcionki

Teraz nadszedł czas na wybór najlepszej czcionki dla Twojego logo. Możesz wybrać dowolną z popularnych czcionek z Google fonts, ale najlepiej będzie, jeśli sam poszukasz najlepszej czcionki.

5. Dodaj swoje imię i nazwisko lub nazwę firmy

Ostatnim krokiem, który musisz wykonać, jest wpisanie nazwy firmy lub swojego imienia. Jeśli projektujesz logo dla własnej firmy, możesz napisać jej nazwę w środku szkicu.

Wnioski:

Jeśli zastosujesz się do powyższych kroków, uzyskasz prosty i niepowtarzalny projekt logo.